Dětský pokoj by měl být vždy dobře uzpůsoben typickým aktivitám malých dětí, které tráví většinu času na zemi. Plovoucí podlaha pro ně však není příliš vhodná. Její povrch je totiž studený, tvrdý, a mnohdy i plný poletujícího prachu, který se vznáší při zemi, kde děti tráví většinu svých volných chvilek při hraní.
Koberec na hraní i odpočinek
Koberec, ve kterém se zachytí prach, poskytne zároveň komfort i těm nejmenším. Změkčí povrch podlahové krytiny a bude tak tlumit pády u batolat, které se učí dělat první krůčky, i větších dětí. Koberec tedy poskytne zázemí dětem všech věkových kategorií nejen při hře, ale i při čtení nebo učení.
Koberec, kde si mohou děti zacvičit, chrání též zdraví jejich ledvin od prochladnutí. To u studené podlahy toto riziko hrozí. Dětské koberce je v dnešní době vhodné kombinovat třeba s různými sedacími vaky. Jinými slovy, koberce jsou v neposlední řadě také významnými designovými prvky.
Koberec vs. plovoucí podlaha
Koberec snese narozdíl od plovoucí podlahy všeobecně větší zátěž. Při poskakování a hraní s hračkami, které padají na zem s kadencí střelby ze samopalu to je velmi důležité. Koberce zajistí, že nedojde k poškození jejich povrchu.
U dětských koberců je vhodné volit krátké a husté vlákno, do kterého se prach dostává minimálně. Koberec by měl být obecně vždy z udržitelného a odolného materiálu, který se snadno udržuje, proto raději vybírejte střižená vlákna. Myslete i na materiál, ze kterého je vyrobený. Nejvhodnější jsou koberce ze syntetického materiálu jako je akryl či polyamid. Tyto koberce jsou navíc velmi odolné proti znečištění, a navíc budou pro vás i cenově dostupné.
Co se barev týká, nebojte se popustit uzdu fantazii. Barevné koberce totiž oči malých dětí lákají a vzbuzují v nich různé kreativní představy. Pro děti jsou výrazné barvy i pestré vzory dobrou volbou.
Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com