Elektronické systémy se stávají čím dál větší součástí našich domovů a našeho běžného denního fungování. Výpadek proudu v domácnosti pak může způsobit spoustu nepříjemností, které se nemusí týkat pouze vyteklé ledničky či zkažených potravin. Ujistěte se, že máte Váš domov pro tyto nečekané situace dostatečně zabezpečený.
Záložní zdroje pro ochranu veškerých Vašich elektronických zařízení v domácnosti
V případě výpadku proudu mějte vždy jistotu, že Vaše spotřebiče budete mít i v takové situaci kam zapojit. K ochraně centrálního systému řízení domácností se využívají záložní zdroje. Toto zařízení se z jedné strany zapojí do sítě a na druhé poskytuje určité množství zásuvek pro klasické kabely. V okamžiku přerušení dodávky elektřiny pak napájení zajišťuje akumulátor, který dokáže elektronická zařízení udržet v chodu od několika minut až do několika hodin. Záložní zdroje nachází v domácnosti všestranné využití. Mohou posloužit jako záložní zdroj pro čerpadla, kotle, ventilaci, pohybová a ochranné čidla,elektrospotřebiče nebo ovládání vrat či bran. Budete tak mít jistotu, že jsou chráněna veškerá elektronická zařízení v domácnosti, u kterých by byl problém i krátkodobý výpadek.
Čím se řídit při výběru záložního zdroje?
Nejdůležitějším parametrem při výběru záložního zdroje je rozhodně množství energie, kterou je akumulátor schopný uskladnit. Vždy se vyplatí koupit záložní zdroj s výrazně vyšší kapacitou než je zapotřebí. Zajistíte si tak prodloužení doby fungování svých přístrojů. Na funkčnost záložních zdrojů má vliv i výkon. Rozhodujícím faktorem je potom množství energie, které je potřeba pro zachování klíčových přístrojů v domácnosti. V neposlední řadě se při výběru zaměřte na záložní dobu, typ a počet zásuvek i dodatečné funkce.
Jednou úplně nejzásadnější veličinou, která nebyla zmíněna a je sakra důležitá, je jaký má ten zdroj sinusoidu na výstupu. Jsou silné zdroje a relativně levné, ale pozor, pokud nemají klasický sinusový výstup, neroztočí se žádný motor a když je zdroj dost silný může ho i zničit pokud motor v sobě nemá proudovou ochranu. Na jiné přístroje to vliv nemá, svícení a televize atd půjde v pohodě. Ale motor ledničky, nebo pokud máte rodinný dům a topení, kde potřebujete oběhové čerpadlo je to problém. To oběhové čerpadlo uvádím proto, že mám vlastní zkušenost, nemá velký odběr, nedělá hluk a tak to ani nezaregistrujete a čerpadlo odešlo….