Dveře jsou nedílnou součástí všech místností. Jsou praktickým, ale i výrazně designovým prvkem. Při plánování rekonstrukce i stavbě domu stojí za to promyslet výběr.
Klasické otočné interiérové dveře jsou zcela nestárnoucí klasikou. Křídlo dveří otevíráme klikou doprava nebo doleva, podle prostorových možností. Lze volit dveře z masivu, dýhované, laminované, foliované i skleněné. Oblíbené jsou dekory dřeva v různých barevných tónech, jednobarevné dveře v různých barvách a nejvíce bílé. Vsaďte na vyřezávané motivy či skleněné plochy. Výrazným doplňkem jsou kliky a kování.
Výhody a nevýhody klasických dveří
Výhodou je šíře nabídky a cenová variabilita. Dají se najít dveře levné, ale i luxusní interiérové dveře. Mají ale určitou prostorovou náročnost a potřebují k otevírání a zavírání prostor. U malých místností, hraje roli každý centimetr. Otevřené dveře dovnitř do prostoru pak často zavazí. Nevýhodu může být i určitá hlučnost, která se při otevírání a zavírání často objevuje.
Posuvné dveře
Posuvné dveře získávají stále více na popularitě a jejich hlavní přednost je úspora místa. Posouvají se do boku a navíc vypadají velmi moderně a elegantně. Vyrábí se v mnoha různých dekorech a dají se sladit s celkovým vzhledem interiéru podle stylu. Posuvné dveře mají snadné otevírání a zavírání pohybem dlaně, což zvládnou i děti či handicapovaní lidé. Chod je tichý, bez hlučného prásknutí.
Dveře na zdi nebo ve zdi
Posuvné dveře na zeď jsou jednodušší variantou tam, kde už jsou hotové stěny. Jsou vedeny v kolejničkách těšně kolem zdi a jsou až viditelné. Prostor oproti otočným dveřím ušetří, ale určité místo zaberou. Postavit nábytek nemůžete přímo ke stěně tam, kde se dveře posouvají. Druhým způsobem jsou dveře, které se skryjí ve stěně. Vybuduje se stavební pouzdro, kam se dveře zasouvají. Nijak nepřekáží a nenarušují vzhled interiéru. Posuvné dveře do zdi nemusí jen šetřit prostor. Elegantní řešení průchodu mezi místnosti působí moderně a vzdušně.